top of page
  • Zdjęcie autoraEmotivo

Eventy online – alternatywny sposób na integrację pracowników

Rok 2020. Wszyscy siedzimy zamknięci w domach. Nasze życie, system pracy przeniósł się do wirtualnej rzeczywistości. Brzmi jak dobry film science-fiction, prawda? A to nasze realia…

Pomimo wielu zmian, które nadeszły, nie możemy zapominać o sile napędowej naszej firmy – pracownikach. Negatywne emocje, brak motywacji i kontaktu z innymi ludźmi wpływają na coraz niższe zaangażowanie w pracę. Warto pomyśleć o alternatywnej przyszłości i zorganizować imprezę integracyjną online – najlepszą inwestycję pracodawcy w czasach epidemii.

Poniżej przedstawiamy wam kilka najciekawszych przykładów eventów online.

1. Interaktywne filmy na Netflixie.

Materiały interaktywne to nowy, wciągający sposób korzystania z serwisu Netflix. Każdy tytuł interaktywny daje Ci możliwość podejmowania decyzji w imieniu postaci, dzięki czemu to Ty opowiadasz historię! Każdy wybór daje początek innej przygodzie, więc możesz oglądać ten sam materiał wiele razy i za każdym razem zobaczysz nową historię.

Możecie wyznaczyć jedną osobę, która streamuje film i wybiera opcje, które chcecie zaznaczyć. Filmy lub animacje mają długość od 20 min do nawet 2 godzin. Niesamowicie ciekawe, wciągające historie sprawią, że pracownicy poczują się zgraną grupą z zadaniem przetrwania. Nic bardziej nie łączy ludzi!

Polski Netflix oferuje filmy i animacje:

– Kot w butach: Uwięziony w baśni

– Buddy Thunderstruck: sterta pomysłów

– Stretch Armstrong: Ucieczka

– Minecraft: Tryb fabularny

– Czarne lustro: Bandersnatch

– Bear Grylls: Ty kontra dzicz

– Wielka interaktywn-o-rama Kapitana Majtasa

– Carmen Sandiego: Kraść albo nie kraść

2. Grupowe warsztaty online.

Przyjemne z pożytecznym. Propozycja nauki z ciekawą formą spędzania czasu. Propozycji jest wiele, ważne aby zadbać o to, żeby nie była to sucha teoria. Możecie zorganizować warsztaty mydlane, dzięki którym można nauczyć się tworzenia naturalnych mydeł w domowych warunkach.

Pamiętaj, aby zapewnić wszystkim pracownikom odpowiednie materiały do szkolenia.

Lub propozycja tylko dla kobiet – nauka makijażu online. Gdzie wszystkie Panie będą wykonywały makijaż pod okiem specjalisty.

3. Wspólne gotowanie.

Nic bardziej nie zbliża i integruje ludzi do siebie jak wspólnie spędzony czas w kuchni, w tym wypadku w wielu kuchniach, ale cel pozostaje ten sam. Wystarczy ustawić kamerki w wygodnym miejscu w kuchni. Ważne, aby jedna osoba przodowała wszystkiemu i dyktowała kolejne kroki. Na pewno ciekawą opcją dla wielu będzie zrobienie sushi. Zapewnij wszystkim zestawy do przyrządzania sushi i składniki – nie musi to być duża ilość, najbardziej liczy się tu interesujące spędzenie czasu z innymi.

4. Grywalizacja w innym wymiarze.

Czyli strategia motywacyjna zaczerpnięta z gier komputerowych. Ciekawa wirtualna gra, której fabuła jest dostosowana indywidualnie do specyfiki waszego biznesu. Polega na połączeniu dwóch światów – wirtualnego i rzeczywistego. Osiągnięcia i realizacja celów biznesowych bezpośrednio wpływa na rozwój w świecie gry.

Potwierdzone badaniami zwiększone zaangażowanie pracowników jest najlepszym dowodem na słuszność wprowadzenia grywalizacji w szeregi waszych pracowników. Gra może trwać nawet kilka lat i mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani zabawą i rywalizacją. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas.

Przy podejmowaniu decyzji o organizacji imprezy integracyjnej online nie można zapomnieć, że musi mieć ona luźny i niezobowiązujący charakter. Kierownictwo nie może liczyć na dobrą zabawę pracowników, zbudowanie zespołu, podniesienie morale, rozwiązanie konfliktów, jeśli pracownicy zostaną do tego zmuszeni. Szczególnie duże ma to znaczenie podczas organizacji imprezy poza godzinami pracy zespołu. Sugerujemy, jeżeli jest to możliwe, aby połowę czasu pracy poświęcić na integrację, w ten sposób więcej osób będzie chętnych na wzięcie udziału.

Jeżeli nie wiecie jak zorganizować imprezę integracyjną online, tak aby integrowała, redukowała stres, i motywowała do dalszej pracy – skontaktujcie się z nami! Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i na pewno pomożemy wam zorganizować niezapomniany event indywidualnie dopasowany do potrzeb waszych pracowników.

bottom of page