top of page
  • Zdjęcie autoraEmotivo

Prezent pożegnalny dla pracownika

Pożegnanie ze współpracownikiem to, w zależności od łączących was relacji, ciężka sytuacja dla obu stron. Istnieją też różne przyczyny rozwiązania umowy. Może to być spowodowane przejściem na emeryturę lub przyjęciem innej oferty pracy. Niezależnie od sytuacji, istnieje kilka sposobów pożegnania się z pracownikiem. Jest to na tyle ważne, ponieważ daje im to do zrozumienia, że ​​cenisz sobie wasz wspólnie spędzony czas w firmie oraz, że życzysz mu powodzenia w przyszłości. Co na prezent dla odchodzącego pracownika wybrać? Poniższa lista przedstawia kilka ciekawych pomysłów, którymi możesz się zainspirować.

Co na prezent dla odchodzącego pracownika wybrać?

Jeśli współpracownik opuszcza firmę, aby rozpocząć nową pracę, pozytywne pożegnanie może pomóc w utrzymaniu profesjonalnego kontaktu między wami. Co na prezent dla odchodzącego pracownika będzie odpowiednie? Na pewno miłym gestem jest podarowanie mu vouchera na jedną z jego ulubionych atrakcji. Na taki prezent może złożyć się cały zespół. Znając jego upodobania, w dobrym geście jest podarowanie mu upominku, który pokaże mu, że będzie miło wspominany w firmie. 

Na naszej stronie Prezentmarzeń odnajdziesz wiele inspirujących upominków, które będą odpowiednim prezentem dla odchodzącego pracownika. Osoba, która rezygnuje z pracy, kieruje się różnymi pobudkami. W zależności od tego, jaki jest powód odejścia oraz jakie relacje panowały w firmie pomiędzy wami, możesz wybrać upominek dopasowany do zainteresowań Twojego pracownika.

Pomysł na prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę

Osoba, która odchodzi z Twojej firmy z racji wieku emerytalnego wymaga trochę innego pożegnania niż osoba, która zdecydowała się zmienić pracę. Badania wykazują, że emeryci nie chcą jedynie odpoczywać w nowo zdobytym czasie wolnym. Jest to dla nich okazja by w końcu zrobić to wszystko o czym marzyli, a na co dotychczas brakowało im czasu. Niektórzy wykorzystują ten rozdział w swoim życiu do dalszej edukacji lub rozwijania hobby, takiego jak ogrodnictwo lub gra na instrumencie muzycznym, inni nadrabiają zaległości w podróżach czy lekturze. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę jest voucher na wybraną atrakcję, dzięki której będzie mógł rozwijać swoje pasje. 

Do prezentu warto dołączyć kartkę, którą podpiszą wszyscy pracownicy. Będzie to miła pamiątka, która pozwoli zatrzymać na dłużej wspomnienie czasu spędzonego w firmie. 

Pomysł na prezent pożegnalny dla pracownika

Szukając pomysł na prezent pożegnalny dla pracownika możesz zainspirować się wieloma ciekawymi propozycjami, które znajdziesz na licznych stronach internetowych. W końcu w dobie pandemii, zakupy przez internet zyskały dużą popularność. Według raportu opublikowanego przez Gemius z 2020 roku, aż 73% Polaków wybiera tę formę zakupów, a więc aż o 11% więcej niż w 2019 roku. Obawy, że rynek e-commerce nie poradzi sobie z gwałtownym przyrostem klientów, nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Zarówno sklepy online, jak i cała logistyka działa prężnie, a klienci przyzwyczaili się już do zakupów przez internet. Z zakupów online warto więc korzystać również podczas zakupu prezentu dla pracownika. W ofercie serwisu internetowego Go-Racing znajdziesz szeroki wybór atrakcji na prezent pożegnalny dla pracownika, który interesuje się motoryzacją. Jeśli zaś szukasz inspiracji w innej dziedzinie, oferta Prezentmarzeń posiada tyle kreatywnych pomysłów na prezent dla odchodzącego pracownika, że z pewnością znajdziesz tam to, czego szukasz. 

Pomysł na prezent dla odchodzącego pracownika w czasach pandemii

Rok 2020 przyzwyczaił nas do innego trybu życia. W 2021 liczyliśmy trochę na powrót do normalności, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Pandemia zmieniła wiele, zarówno na stopie zawodowej, jak i w nas samych. Nauczyliśmy się żyć inaczej, starając się dostosować do otaczającej nas nowej rzeczywistości. Wiele osób decyduje się w tym czasie na zmianę pracy. Nie jest łatwo zorganizować pożegnalne spotkanie z współpracownikiem w czasach pandemii. Ze względu na panujące obostrzenia, również pomysł na prezent dla odchodzącego pracownika może okazać się niełatwy do zrealizowania. Dlatego warto jest mieć ich kilka i wybrać taki, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Tutaj doskonałym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju warsztaty i kursy realizowane online, bez wychodzenia z domu.

Co na prezent pożegnalny dla pracownika?

Jeśli zastanawiasz się co na prezent pożegnalny dla pracownika wybrać, możesz skonsultować dostępną ofertę z współpracownikami i zdecydować się na jakiś wspólny, większy upominek. W ofercie Prezentmarzeń znajdziesz wiele ciekawych i inspirujących pomysłów na prezent dla odchodzącego pracownika. Dostępne tam atrakcje idealnie sprawdzą się zarówno na grupowe wyjście, jak i na spełnienie jednego z marzeń swojego pracownika. Warto jest także podpytać pozostałych, czy chcieliby dołożyć się do takiego prezentu. 

Co na prezent pożegnalny dla pracownika najlepiej się sprawdzi, kiedy nie mamy pomysłu na nic konkretnego? Wszystko zależy od jego upodobań i hobby. Warto jest w takiej sytuacji zdecydować się na coś, co miło go zaskoczy, aby jego ostatni dzień w pracy był fajnym wspomnieniem. Miłym gestem jest wręczenie bukietu kwiatów dla swojej pracownicy lub zestawu prezentowego zawierającego ulubione przekąski osoby, z którą się żegnacie. Każdy prezent pożegnalny, nawet niewielki, będzie miłym gestem ze strony współpracowników.   

Pomysł na prezent dla długoletniego pracownika na pożegnanie

Pożegnanie osoby odchodzącej z firmy w formie spotkania czy podarowania drobnego upominku, staje się coraz bardziej popularne. Innym sposobem na pożegnanie ze współpracownikiem jest zorganizowanie przyjęcia pożegnalnego, które można zrealizować w miejscu pracy lub poza nią. Możesz zaskoczyć współpracownika przyjęciem lub poprosić o jego wkład w zaplanowanie spotkania. Impreza pożegnalna może odbyć się w formie wspólnego obiadu lub w formie wyjścia firmowego. Będzie to dobry pomysł na prezent dla długoletniego pracownika na pożegnanie. Warto jest organizować takie spotkania, na których spotkacie się poza godzinami pracy i powspominacie różne wspólne chwile spędzone razem w firmie. Każdy pracownik, a już szczególnie taki, który długo dla Ciebie pracował, zasługuje na docenienie jego pracy i wysiłku jaki włożył w rozwój Twojej firmy. Pomysł na prezent dla długoletniego pracownika na pożegnanie w formie przeżyć również sprawdzi na taką okazję. Wspólne wyjście na strzelnicę, jazda gokartami czy escape room świetnie sprawdzą się na spędzenie dnia ze współpracownikami w ramach pożegnania.

bottom of page