top of page
  • Aleksandra

Atrakcje na imprezy firmowe - najlepsze atrakcje na event integracyjny

Organizacja imprezy firmowej jest ważnym elementem rozwoju organizacji, a kluczem każdej udanej imprezy firmowej są niezapomniane atrakcje. Wybór odpowiednich atrakcji pozwoli na zintegrowanie pracowników i tym samym pogłębienie ich więzi z firmą. Szukasz atrakcji dla swoich pracowników na kolejną imprezę? Sprawdź nasze zestawienie najciekawszych atrakcji na eventy i imprezy firmowe!

Atrakcje na event firmowy — dlaczego są takie ważne?

Samo zaplanowanie imprezy da pracownikom możliwość spotkania w luźniejszej atmosferze. Inne miejsce niż biuro, swobodny ubiór i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu eventu firmowego. Jednak brak dodatkowych urozmaiceń to ryzyko braku integracji, bo większość uczestników będzie bawiła się w gronie znanych sobie osób przez cały czas trwania imprezy. Dlatego jeśli celem imprezy firmowej nie jest jedynie relaks, warto wybrać jakieś atrakcje, które będą doskonałą okazją do integracji zespołu i poznania się lepiej. Odpowiednio dopasowane atrakcje to gwarancja dobrej zabawy dla wszystkich uczestników imprezy. Dzięki ciekawym atrakcjom Twoi pracownicy nie tylko nie uciekną szybko do pokoi hotelowych, ale też lepiej zapamiętają całe wydarzenie.

Atrakcje na imprezy firmowe – pomysły

Zastanawiasz się pewnie, jakie atrakcje na imprezę firmową zaplanować, aby Twój zespół świetnie się bawił? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i zobacz, które z nich najlepiej pasują do profilu Twojej firmy i najbardziej spodobają się pracownikom. Proponujemy organizację kilkunastu pomysłów jednocześnie, co zapewni rozrywkę każdemu – niezależnie od zainteresowań i temperamentu! Zdecyduj się na cały panel atrakcji, z których uczestnicy sami będą mogli wybrać te, które najbardziej im pasują. Dzięki temu zapewnisz dobrą zabawę i pewność, że uczestnicy będą ją wspominać przez długie lata!

Paintball

Paintball jest grą zespołową, która jednocześnie uczy współpracy i dostarcza nutki adrenaliny w postaci rywalizacji. Uczestnicy dzielą się na 2 zespoły, dostają repliki broni oraz zestaw kolorowych kulek z farbą. Po przebraniu w specjalne stroje ochronne rozpoczyna się gra! Scenariusz zależy od organizatora, jednak zwykle zadaniem jest przejęcie bazy rywala lub zbieranie chorągiewek. Gra dostarcza masę frajdy i z pewnością przypadnie do gustu młodym, aktywnym osobom, które nie boją się nieco ubrudzić! Alternatywą może być laserowy paintball, gdzie używa się kamizelek z czujnikami i broni, które emitują wiązkę lasera. Jest to nieco bardziej czysta, jednak nie mniej emocjonująca wersja zabawy!

Skok na bungee

Skok na bungee jest dość ekstremalnym przeżyciem, jednak zdecydowanie warto się na niego zdecydować, aby rozładować emocje. Ta atrakcja może stanowić punkt główny imprezy lub nagrodę dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie podczas innych gier integracyjnych. Może warto zrobić z niego formę premii dla tych, którzy w ubiegłym roku najlepiej sprawowali się na swoich stanowiskach?

Skok na bungee jest bezpieczną atrakcją, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach. Należą do nich głównie kłopoty ze stawami, ciśnieniem, lęk wysokości czy ciąża. Podczas skoku osoba jest przypięta specjalnymi linami za kostki i wyhamowuje tuż nad ziemią. Atrakcja jest bezpieczna, a jednocześnie dostarcza niesamowitej adrenaliny! Czy wiesz, którzy pracownicy zdecydowaliby się na takie przeżycie?


Spływ kajakiem lub pontonem

Szukasz spokojnego elementu integracyjnego, który pozwoli na wspólną zabawę i nieco relaksu? Zaproś swój zespół na spływ kajakowy! Idealnie nadaje się on na miesiące letnie, kiedy pogoda nastraja do zabaw nad wodą. Wyjazd integracyjny to atrakcje, które powinny stwarzać okazję do lepszego poznania się i nawiązania głębszych relacji. Wspólne pływanie przez kilka godzin doskonale nadaje się do tego celu. Omijanie przeszkód na wodzie i kontrola kierunku to doskonały sposób na naukę współpracy w Twoim zespole!

Jazda monster truckiem

Monster Truck to mniej oczywista atrakcja, która jednak dostarcza ogromnej frajdy całemu zespołowi! Jest to przejażdżka potężnym samochodem terenowym. Wielkością przypomina on słonia! Samo koło ma wielkość wyprostowanego człowieka. Na torze do jazdy monster truckiem można znaleźć pagórki, konary drzew czy błoto. Niektóre firmy oferują tratowanie wraków monster truckiem – ta atrakcja pozwala na zmiażdżenie starych aut. Twoi pracownicy będą mogli jechać za kierownicą tego auta lub skorzystać z pomocy instruktora. Jest w nich też miejsce na pasażera, zatem przejażdżkę można odbyć w mniejszych zespołach. Czy już wiesz, kto najchętniej poprowadziłby to auto?

Warsztaty rękodzielnicze

Rękodzieło jest relaksującą rozrywką, która świetnie sprawdzi się jako jedna z atrakcji na imprezie firmowej. Wybierz kilka wariantów, które pozwolą Twoim pracownikom na stworzenie wyjątkowych pamiątek z tego spotkania! Do najchętniej wybieranych warsztatów należą:

  1. Samodzielne wytwarzanie świec. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji suszone kwiaty, olejki eteryczne, barwniki i słoiczki, w których przygotują swoją własną, niepowtarzalną świeczkę.

  2. Warsztaty ceramiczne. Podczas nich będzie możliwość wykonania rzeźby, kubka czy talerzyka i późniejsze dekorowanie wyrobu.

  3. Tworzenie lasu w słoiku. Przy pomocy mchów, sukulentów i maleńkich sadzonek każdy będzie mógł stworzyć niepowtarzalną, roślinną dekorację, która idealnie wpasuje się w każde wnętrze!


  1. Kurs makramy. Zaproponuj pracownikom chwile wytchnienia ze sztuką wiązania supełków, której owocem są kwietniki, serwetki i dekoracje ścienne!

  2. Warsztaty czekoladowe. Każdy pracownik pozna nieco teorii na temat produkcji słodyczy i opuści zajęcia ze swoją ręcznie wykonaną tabliczką czekolady!

Zorganizowanie warsztatów podczas eventu firmowego pozwoli nie tylko na integrację, ale też stworzenie wyjątkowych pamiątek z wyjazdu. Pracownicy będą mogli potem podarować je bliskim lub sami cieszyć się nową rzeczą, którą stworzyli sami!

Gry i zabawy, które zawierają elementy team buildingu

Team building obejmuje aktywności, które wymagają współpracy. Istnieje wiele gier, które znamy już z przedszkola, a które doskonale sprawdzą się na spotkaniu integracyjnym w firmie. Zobacz, jakie atrakcje na imprezy firmowe warto zaplanować na początek spotkania, aby przełamać lody i rozluźnić atmosferę!

  1. Wrzuć do pokoju balony, na których będą imiona wszystkich pracowników. Następnie zaproś ich do środka. Ich zadaniem będzie jak najszybsze przekazanie balonów ich właścicielom! Dzięki tej grze sprawdzisz, kto jest naturalnym leaderem i jak Twój zespół radzi sobie z zadaniami grupowymi.

  2. Podchody to zabawa, którą każdy doskonale zna z dzieciństwa. Zorganizuj taką zabawę wśród swojego zespołu i pozwól na odrobinę beztroski!

  3. Bubble football. Jest to gra w piłkę nożną, jednak każdy jest ubrany w wielką, dmuchaną piłkę. W takim stroju nieco trudniej jest koordynować ruchy, jednak gwarantuje to masę frajdy i przede wszystkim minimalizuje ryzyko urazów!

  4. Gra terenowa niczym jak na obozach harcerskich pomoże rozwijać umiejętności współpracy i poznać mocne strony pracowników. Zaproś animatora, który pomoże w organizacji scenariusza!


Jazda off road lub wycieczka na quadach

Przejażdżka terenowa to doskonały sposób na wspólną zabawę i rozluźnienie atmosfery. Tor jazdy gwarantuje przepiękne widoki i masę emocji! Na trasie będzie wiele wzniesień, dołów, ogromnych kałuż i wystających korzeni, z którymi kierowca musi sobie poradzić! Brud i beztroska pozwolą uczestnikom poczuć się swobodniej. W trakcie trasy kierowcy mogą się zmieniać, aby każdy mógł odczuć na własnej skórze, jak to jest prowadzić w takich warunkach!

Na quadzie z reguły mieszczą się maksymalnie 2 osoby, jednak mimo to można przeżyć ciekawe chwile podczas przejażdżki. Zorganizuj konkurs na najlepszego kierowcę i sprawdź, kto sprawniej pokona tor i będzie jechał najbezpieczniej!


Kurs baristyczny lub barmański

Spotkanie integracyjne może być okazją do zdobycia nowych umiejętności. Zaproś na nie profesjonalnego baristę lub barmana ze sprzętem i pozwól pracownikom na poznanie tajników przyrządzania napojów! Podczas kilkugodzinnego szkolenia można dowiedzieć się, jak spieniać mleko, czym różnią się poszczególne rodzaje kawy i w jaki sposób je przygotować. Barman z kolei pozwoli zapoznać się z rodzajami szkła i zdradzi, czego potrzeba do wykonania najpopularniejszych koktajli. Takie zajęcia będą ciekawym sposobem na kreatywne atrakcje integracyjne podczas spotkania firmowego!

Park linowy z torem przeszkód

Wspinaczka po trasach zawieszonych w koronach drzew, doskonała na budowanie zaufania i pokonywanie lęków. Uczestnicy mogą pokonywać trasy o różnym stopniu trudności. Aktywne atrakcje są doskonałe, aby dostarczyć rozrywki i pozwolić pracownikom na prawdziwe odprężenie. Wzajemna pomoc na trasie wzbudza zaufanie i pozwala na zacieśnianie relacji w zespole.

Escape Room

Rozwiązywanie zagadek i tajemnic w tematycznych pomieszczeniach, wymagające logicznego myślenia i współpracy. Każda gra to niepowtarzalna przygoda, podczas której uczestnicy zdani są tylko na siebie! Drużyny próbują uciec z zamkniętego pomieszczenia, rozwiązując zagadki związane z historią przy niewielkiej pomocy mistrza gry. Która grupa najszybciej opuści pokój i wykaże się najwyższym stopniem współpracy? Escape roomy to doskonałe atrakcje integracyjne dla pracowników w każdym wieku!

Warsztaty kulinarne zamiast firmowej kolacji

Szukasz ciekawej alternatywy dla kolacji biznesowych, na których często panuje napięta atmosfera? Zaproś swój zespół na warsztaty kulinarne! Podczas zajęć pod okiem doświadczonego kucharza uczestnicy nauczą się przyrządzać sushi, desery lub najlepsze dania kuchni włoskiej. Wspólne gotowanie zawsze zbliża ludzi do siebie, zatem koniecznie zacznij szukać firmy, która zorganizuje warsztaty dla Twoich pracowników!

Impreza tematyczna i wynajem fotobudki

Dużą popularnością cieszą się imprezy tematyczne, które rozluźnią formalną atmosferę i wymagają stosunkowo niewielkich nakładów finansowych. Wspólny motyw zabawy integracyjnej ułatwi decyzję związaną z doborem stroju i sprawi, że zespół będzie bardziej zgrany! Na takiej imprezie integracyjnej warto rozważyć wynajem fotobudki, która pozwoli na uwiecznienie bajecznych kreacji uczestników imprezy firmowej! Jakie mogą być motywy przewodnie na takich spotkaniach? Lata 70. lub 80., postaci z bajek, zwierzęta, motyw sci-fi… pomysłów jest wiele, a ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!

Kiedy organizować imprezę integracyjną dla pracowników samemu, a kiedy skorzystać z pomocy agencji eventowej?

Odpowiednia organizacja eventu integracyjnego może być nie lada wyzwaniem. Teraz kiedy już wiesz, jak istotne jest dobre zaplanowanie spotkania, możesz zastanowić się nad inną kwestią. Dasz radę zaplanować to sam, czy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów? Nawet niewielki zespół zasługuje na porządne imprezy firmowe i atrakcje, które zapadną im w pamięci na wiele lat! Zaufaj doświadczeniu exp-pro i zorganizuj swojemu zespołowi idealne spotkanie!

Idealne atrakcje na imprezy firmowe pozwolą Ci na wzmocnienie więzi między pracownikami i stabilizację zespołu. Zadbaj o to, aby przynajmniej raz w roku Twoja firma mogła spotkać się nieformalnie. Wspólne ognisko i nieco adrenaliny kompleksowo zadbają o relacje i przekują się w poprawę produktywności. Postaw na emocje i stwórz doskonały zespół, na który możesz liczyć!bottom of page