top of page
  • Zdjęcie autoraAleksandra Rębisz

Firmowe prezenty świąteczne. 10 pomysłów na świąteczne prezenty firmowe

Sezon świąteczny to okazja nie tylko do cieszenia się duchem współdzielenia i radości, ale również do okazania wdzięczności klientom, partnerom biznesowym oraz pracownikom za wspólną pracę i zaufanie. Wybór odpowiednich prezentów od firmy na święta może jednak stanowić wyzwanie, ponieważ chcemy, aby były one nie tylko miłym gestem, ale także odzwierciedlały wartości firmy. W tym artykule przedstawiamy innowacyjne i zróżnicowane pomysły na prezenty firmowe na święta, które podkreślą kreatywność i zainteresowania zarówno obdarowanych, jak i samej firmy.

1. Alkohole na prezenty firmowe czy ekskluzywne degustacje?

Kosze prezentowe z alkoholem to jeden z najczęściej wybieranych prezentów świątecznych przez firmy. Jeżeli chcesz się wyróżnić, możesz podarować prezenty świąteczne firmowe związane z alkoholem w ciekawszej formie niż kolejna butelka trunku. Zamiast niej, wybierz voucher na degustację piwa, wina lub whisky, który nie tylko pozwoli obdarowanemu odkryć nowe gatunki i smaki, ale też zdobyć praktyczną wiedzę, dzięki której stanie się bardziej świadomym konsumentem i będzie mógł zabłysnąć w towarzystwie.

Inną ciekawą alternatywą dla prezentów z alkoholem, może być kurs warzenia piwa lub voucher na stworzenie własnego trunku. W pierwszym przypadku, obdarowany weźmie udział w zajęciach, podczas których przygotuje własne piwo. W drugim zaś, otrzyma kurierem paczkę z materiałami, które samodzielnie połączy, aby stworzyć własny alkohol o smaku whisky, rumu lub bourbonu.

2. Zestawy DIY na prezenty świąteczne dla pracowników

Dla pracowników warto wybrać zestawy świąteczne, które pobudzą ich kreatywność. Świetnym pomysłem są tutaj wszelkiego rodzaju prezenty świąteczne firmowe DIY, jak np. voucher na warsztaty tworzenia świec zapachowych czy lasu w słoiku. Tego typu prezenty nie tylko zapadną w pamięć, ale też pozwolą zająć ręce i oderwać głowę od pracy.

Coraz bardziej popularnym prezentem dla pracowników z roku na rok staje się też biżuteria. Jednak zamiast naszyjników czy bransoletek świątecznych z logo firmy, lepiej wybrać voucher na skomponowanie własnej biżuterii. Co ważne, ma on różne warianty cenowe. W zależności od nich osoba obdarowana może wybrać poszczególne elementy, które składają się na jej wymarzoną biżuterię. W podobny sposób działają vouchery na stworzenie własnej torebki, plecaka lub własnych perfum, które również znajdziesz w naszej ofercie.

3. Pakiety SPA jako ekskluzywne prezenty firmowe dla klientów

Święta to czas odpoczynku. Doskonałym pomysłem na prezenty firmowe będą więc zabiegi relaksacyjne, na przykład masaże. Występują w wielu wariantach, również cenowych. Popularnością cieszą się delikatny masaż balijski lub intensywny masaż tajski z elementami rozciągania. Oryginalne prezenty to orientalne masaże — świecą, gorącymi kamieniami, bambusami lub hawajski masaż lomi lomi. Jako masaż pielęgnacyjny dla skóry sprawdzi się z kolei masaż gorącą czekoladą.

Do masaży można dołączyć również zabiegi pielęgnacyjne, aby stworzyć zestawy upominkowe dla klientów. Największe zaangażowanie firmy wykazuje sprezentowanie vouchera na weekendowy pobyt SPA. Pobyty takie zawierają najczęściej jeden lub dwa noclegi i pozwalają na korzystanie z masaży, konkretnych zabiegów czy strefy saun i basenów. To dobry pomysł na najwyższej jakości prezent dla najlepszych kontrahentów czy partnerów biznesowych.

4. Wellbeing — firmowe upominki świąteczne w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie

Zaangażowana firma to taka, która wykazuje się zainteresowaniem w kontekście kreowania i zwiększania dobrobytu jednostek z nią związanych. Owo zaangażowanie może zostać wyrażone poprzez odpowiedni dobór prezentów dla klientów czy pracowników firmy. Firmowe prezenty na święta, które wspomagają dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie to nie tylko wspomniane już zabiegi i masaże, ale też vouchery na zajęcia sportowe - naukę pływania, gry w tenisa, squasha czy kursy sztuk walki.

Dobre samopoczucie jest równie ważne dla zdrowia całego organizmu, co dobra forma fizyczna. Voucher na zajęcia jogi działa pozytywnie na oba te aspekty. Święta to czas relaksu. Warto więc zdecydować się na upominki firmowe na święta dla swoich pracowników, które przyniosą błogi odpoczynek i uspokoją nerwy. Przysłużyć się temu mogą sesje aromaterapii, działającej kojąco na zmysły, lub vouchery na pobyt w grocie solnej, które są niewielkim upominkiem, a na pewno pomogą się odprężyć i pozytywnie wpłyną na układ oddechowy.

5. Prezenty świąteczne dla firm, które wspierają rozwój i zainteresowania swoich klientów i pracowników

Jednym z najsilniejszych motywatorów pracowników i jednocześnie czynnikiem wzmagającym lojalność jest postrzeganie spółki jako progresywnej i nastawionej na rozwój. Warto podkreślić te wartości, podarowując klientom i pracownikom niepowtarzalne prezenty na święta firmowe, które umożliwią im poszerzenie horyzontów i zdobywanie nowych umiejętności.

Dużą wartością dodaną cechują się świąteczne upominki firmowe w formie kursów. Kursy gotowania, sushi, fotografii czy makijażu nie tylko pobudzą kreatywność, ale też pozwolą zdobyć praktyczne umiejętności. Ciekawym pomysłem są też warsztaty ceramiczne, warsztaty tworzenia kosmetyków lub warsztaty projektowania lasu w szkle. Te idealne upominki możesz potraktować zarówno jako upominki dla klientów, jak i jaki upominki dla pracowników. Wszystkie wymienione propozycje znajdziesz w naszym sklepie.

6. Słodycze, czekoladki, czyli drobne upominki świąteczne dla klientów

Słodycze są często traktowane jako sprawdzone upominki świąteczne dla firm. Stosuje się je zarówno jako drobne prezenty z logo firmy, jak i jako element ekskluzywnych koszy prezentowych z alkoholem i słodyczami. By wyróżnić się z licznego grona firm stawiających na słodkie podarunki, warto wybrać prezenty mniej oczywiste i zamiast standardowych czekoladek rozdać vouchery do kawiarni doładowane konkretnymi kwotami na zakup ulubionych łakoci. Tradycyjne słodycze można zastąpić też voucherem na warsztaty tworzenia czekolady. Oryginalną opcją działającą na podobnym zasadach są warsztaty tworzenia słodyczy z karmelu. Częsty motyw prezentowy — kosze prezentowe dla pracowników — można zastąpić voucherem na stworzenie własnej czekolady, w ramach którego obdarowany sam wybierze swoje ulubione składniki, by następnie otrzymać tabliczkę czekolady, jakiej nie znajdzie w żadnym sklepie. To świetny pomysł na prezent, który zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.

7. Zestawy prezentowe, czyli prezenty firmowe w pudełkach, które dają wybór

Prezent, z którego obdarowany nie skorzysta to utracona szansa na budowę dobrego PR. Warto sięgnąć więc po firmowe upominki świąteczne, które eliminują to ryzyko. Są nimi Boxy Prezentmarzeń, czyli zestawy kilkudziesięciu atrakcji, z których obdarowany wybiera jedną, którą pragnie zrealizować.

Boxy zawierają określony charakter atrakcji — dla kobiet, mężczyzn, fanów motoryzacji, ekstremalnych atrakcji, łamigłówek i przygód lub podróży po Polsce i pobytów w hotelach. Każda opcja tematyczna występuje w trzech wariantach cenowych. Zakup boxu wiąże się z pewnością, że obdarowany otrzyma prezent, który mu się spodoba. Co więcej, atrakcje zawarte w boxach realizowane są na terenie całej Polski, więc lokalizacja nie jest problemem.

8. Bilety na wydarzenia kulturalne jako pomysł na prezent dla firm

Zaangażowana społecznie firma to ta, która dba o rozwój również w aspekcie kulturalnym. Dobrym pomysłem na prezent dla firm są więc bilety i wejściówki na wydarzenia związane ze sztuką. Są to upominki firmowe na Boże Narodzenie, których prawdziwą wartością są przeżycia, jakie wywołują.

Prezenty takie jak vouchery na spektakle teatralne, koncerty muzyczne, a także wieczory w teatrze ze spektaklem, poczęstunkiem i tańcem to sposoby na pozytywne zaskoczenie obdarowanego. Żywe emocje płynące z przeżyć budują pozytywny obraz firmy wśród obdarowanych, a także ich najbliższego otoczenia dzięki zjawisku marketingu szeptanego. Aktywizującą atrakcją pozostającą w tematyce sztuki i kultury są vouchery na lekcje tańca.

9. Kosze prezentowe — kolekcje regionalnych smaków

Zestawy regionalnych produktów, takie jak regionalne sery, wina czy słodycze, wprowadzają smak odległych miejsc do biura obdarowanego. Świetnie sprawdzą się jako świąteczne upominki reklamowe, szczególnie korzystne dla firm lub ich kontrahentów o wyrazistym regionalnym charakterze. Są jego swoistą celebracją.

W zastępstwie kosza można pokusić się o podarowanie vouchera na warsztaty tematyczne, takie, jak warsztaty serowarskie czy wędliniarskie. Mogą one trwać nawet kilka dni, podczas których uczestnicy spędzają czas na odkrywaniu tajników sztuk przetwórczych i doskonaleniu swoich umiejętności w praktyce.

10. Personalizowane prezenty firmowe dla pracowników na Boże Narodzenie

Eleganckie kalendarze lub planery to prezenty pomagające w organizacji i zarządzaniu czasem. Miłym gestem jest podarowanie planerów ze spersonalizowanym logo i motywem graficznym firmy na prezent na wigilię firmową. Ciekawym rozwiązaniem jest podarowanie vouchera pozwalającego obdarowanemu stworzyć własny planer. Prezent jest wtedy bardziej osobisty.

Najciekawsze prezenty firmowe świąteczne to te, które pobudzają kreatywność i pozwalają na twórcze wyrażenie siebie. Najlepiej, jeśli jednocześnie skorzystanie z nich skutkuje wytworzeniem praktycznie przydatnego upominku. Vouchery na stworzenie własnej szminki, muszki czy zamówienie dopasowanej do sylwetki i gustu koszuli szytej na miarę dają taką możliwość. W przeciwieństwie do materialnych postaci tych prezentów, prezenty z vouchera wybiera osoba, która najlepiej zna osobę obdarowaną — ona sama.Prezenty firmowe na święta to szansa nie tylko na wzmocnienie relacji, ale także na zaskoczenie i zachwycenie odbiorców. Kluczem do udanego wyboru jest zrozumienie potrzeb, zainteresowań i charakteru obdarowanych oraz skomponowanie prezentu w sposób spójny z wartościami firmy. Dzięki wykorzystaniu świeżych i różnorodnych pomysłów na prezenty firmowe Boże Narodzenie, stanie się czasem niezapomnianym dla wszystkich stron zaangażowanych w biznesową współpracę.

bottom of page