top of page
  • Zdjęcie autoraAnna Pieczara

Voucher podarunkowy dla pracownika. Różnorodność kluczem do sukcesu

Współczesne przedsiębiorstwa wiedzą, że zadowoleni pracownicy to klucz do sukcesu. Regularne nagradzanie zespołu za ciężką pracę i zaangażowanie jest ważnym elementem motywującym do dalszych osiągnięć. Wraz z pojawieniem się voucherów podarunkowych, nagradzanie pracowników stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym jest voucher podarunkowy?

Voucher podarunkowy to specjalny produkt, który uprawnia jego posiadacza do skorzystania z określonych usług lub produktów. Są one wykorzystywane jako prezent dla bliskich, a także jako forma motywacji dla pracowników. Dzięki nim pracownicy mogą wybrać dla siebie coś, co ich interesuje i co pozwoli im na relaks lub rozwijanie swoich zainteresowań. Najczęściej dostępne są w formie papierowej lub elektronicznej. Vouchery prezentowe stanowią doskonałe uzupełnienie systemu motywowania i nagradzania pracowników.

Dlaczego voucher na prezent dla pracownika sprawdzi się najlepiej?

Voucher podarunkowy to doskonała forma nagrody dla pracowników, która zyskuje coraz większą popularność w firmach. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na szereg korzyści, jakie niesie ze sobą wybór tej formy motywowania.


Do wyboru są vouchery na konkretne atrakcje, do wybranego salonu/obiektu czy do wykorzystania w konkretnym serwisie.


Zamiast dostawać standardowe upominki, pracownicy mogą wybrać coś, co ich interesuje i pozwoli im na relaks lub rozwijanie swoich pasji. Dzięki temu prezent jest bardziej spersonalizowany i trafia w gusta odbiorcy, co zwiększa jego wartość emocjonalną.


Po drugie, voucher zapewnia dużą różnorodność oferty. Pracownicy mają dostęp do wielu różnych opcji, które mogą dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Mogą wybrać voucher na wakacje, do SPA, na kolację w ulubionej restauracji, na zajęcia sportowe, koncert lub wyjście do teatru — możliwości są niemal nieograniczone. To sprawia, że voucher prezentowy staje się uniwersalnym i bardzo elastycznym narzędziem motywacyjnym, które można dostosować do potrzeb każdego pracownika.


Różnorodność oferty jest tutaj kluczowa, ponieważ to właśnie ona pozwala pracownikom na wybór z wielu różnych opcji, a jednocześnie daje szansę na odkrycie czegoś nowego.


Jakie korzyści daje elastyczny motywowania i nagradzania pracowników?

Różnorodność voucherów dla pracowników pozwala w łatwy sposób wprowadzić element elastyczności do systemu motywowania i gratyfikacja. Elastyczność w motywowaniu zaś, zapewnia wiele korzyści zarówno dla samych pracowników, jak i dla organizacji, w której pracują. Oto kilka z nich:

  • Zwiększenie zaangażowania pracowników

Pracownicy, którzy mają możliwość wyboru sposobu motywacji i nagradzania, są bardziej zaangażowani w swoją pracę. Odczuwają większe zainteresowanie i poczucie, że są doceniani przez swoją firmę, co prowadzi do lepszej wydajności.


  • Zmniejszenie fluktuacji pracowników:

Firmy, które oferują elastyczne motywowanie i nagradzanie pracowników, mogą zatrzymać w swojej organizacji pracowników przez dłuższy czas. Wszyscy pracownicy są inni i mają różne potrzeby. Dostarczanie elastycznych nagród pozwala na dostosowanie wynagrodzenia do indywidualnych potrzeb pracowników i zwiększa zadowolenie z pracy. W ten sposób maleje wskaźnik fluktuacji.


  • Zwiększenie kreatywności i innowacyjności

Pracownicy, którzy czują się docenieni i motywowani, są bardziej skłonni do myślenia kreatywnego i wprowadzania innowacji. Dostęp do różnych form nagradzania w postaci voucherów na konkretne atrakcje lub z możliwością samodzielnego wyboru wzbogaca pracowników o nowe doświadczenia. Tym samym forma nagradzania zachęca ich do myślenia poza schematami i poszukiwania nowych sposobów wykonywania swojej pracy.


  • Poprawa jakości pracy

Zmotywowani i zadowoleni pracownicy wykonują swoją pracę lepiej i z większą starannością. Dlatego elastyczne motywowanie i nagradzanie pracowników może pomóc w poprawie jakości pracy i zwiększeniu wydajności.


  • Większa lojalność pracowników

Elastyczne nagradzanie pracowników może zwiększyć lojalność pracowników wobec firmy. Pracownicy, którzy otrzymują nagrody i wynagrodzenie adekwatne do ich osiągnięć, nie tylko są bardziej skłonni do pozostania w firmie na dłużej, lecz także doceniają przełożonego i widzą w nim autorytet To z kolei buduje ich lojalność.

Korzyści, jakie daje elastyczny system motywowania i nagradzania pracowników jest o wiele więcej, dlaczego warto zadbać, aby pracownicy mieli wybór. Z tego powodu, to właśnie voucher prezentowy najlepiej sprawdza się w tej roli benefitu.


Jakie są najchętniej wybierane vouchery prezentowe?Vouchery prezentowe dla pracowników pozwalają im na wzbogacenie swoich doświadczeń. Dzięki przeżyciom nie tylko budują wspomnienia, lecz także mogą zdobywać cenną wiedzę i umiejętności. Decydując się na rozwiązania proponowane przez Exp- Pro masz pewność, że dodatkowo umacniasz swój pozytywny wizerunek.Poznaj najchętniej wybierane vouchery upominkowe dla pracowników.

Voucher na masaż

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje momentu relaksu i odpoczynku, szczególnie pracownicy. Voucher na masaż to doskonały pomysł na prezent dla tych, którzy chcą się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów. Jest to prezent idealny dla osób, które zarówno wykonują pracę biurową, jak i wymagającą wysiłku fizycznego.

Voucher do SPA

Voucher do SPA to propozycja dla tych, którzy szukają odprężenia i regeneracji. SPA to miejsce, gdzie można zadbać o swoje ciało i umysł, skorzystać z różnych zabiegów pielęgnacyjnych, relaksacyjnych i odmładzających. Wręczając tego typu prezent okazujesz troskę o potrzeby swoich pracowników.

Voucher do restauracji

Bon do restauracji to doskonały prezent dla miłośników dobrej kuchni i wyjątkowego klimatu. To szansa na skosztowanie wykwintnych dań i pysznych przysmaków w przyjemnej atmosferze. Możesz go wręczyć pracownikowi niezależnie od okazji.

Voucher na pobyt w hotelu

Pobyt w hotelu to idealny prezent, który pozwoli pracownikowi odpocząć poza domem. Przy okazji zachęca do skorzystania z licznych atrakcji turystycznych, zwiedzenia interesujących miejsc oraz wypoczynku w wygodnym i komfortowym hotelu. Po wyjeździe pracownik wróci pełen energii i gotowy do działania.

Voucher na skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem dla wielu osób spełnienie marzeń o lotach i odkrywaniu nowych perspektyw. Wręczając pracownikowi tego typu prezent okazujesz zainteresowanie jego pragnieniami i stwarzasz możliwości ich spełnienia.

Voucher na zabiegi kosmetyczne

Voucher na zabiegi kosmetyczne to świetny prezent dla każdej kobiety, zatem warto podarować go paniom tworzących Twój zespół. Umożliwia regenerację i odpoczynek po pracy. Z pewnością pozytywnie wpłynie na ich zapał i zaangażowanie w powierzone obowiązki.

Voucher na przejazd sportowym samochodem

Przejazd sportowym samochodem to doskonała propozycja na integracyjne wyjście zespołu lub indywidualny prezent. Przejazd samochodem sportowym, takim jak np. Porsche, Ferrari czy Lamborghini to niezapomniane przeżycie dla każdego fana szybkich samochodów. Pracownik, który otrzyma możliwość tego typu doświadczenia z pewnością będzie chwalił Ciebie innym współpracownikom i nie tylko.

Voucher na skok na bungee

Skok na bungee to jedna z najbardziej ekscytujących i jednocześnie najbardziej ekstremalnych form aktywności fizycznej. Korzyści, jakie niesie ze sobą skok na bungee, to przede wszystkim niezapomniane wrażenia i zastrzyk adrenaliny. Jest to również doskonały sposób na przełamanie strachu przed wysokością i pokonanie swoich ograniczeń. Pracownik o takich potrzebach z pewnością doceni tego typu prezent.

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym to propozycja dla osób, które chcą poczuć adrenalinę i przełamać swoje lęki, ale niekoniecznie chcą skakać ze spadochronem czy na bungee. W tunelu aerodynamicznym można poczuć się jak podczas swobodnego lotu, ale bez potrzeby wychodzenia z budynku. Taka atrakcja na pewno ucieszy pracowników zafascynowanych skokami z wysokości oraz osoby, które lubią wrażenia i chcą przeżyć coś nietypowego.

Voucher na lot paralotnią

Voucher na lot paralotnią to doskonały prezent dla miłośników adrenaliny i pięknych widoków. Podczas lotu pracownik będzie mógł podziwiać z innej perspektywy znane miejsca lub odkryć nowe okolice. Możesz mieć pewność, że będzie Ci wdzięczny za tego typu doświadczenia. Dodatkowo, lot paralotnią to świetny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków w pracy.

Voucher na sesję fotograficzną

Voucher na sesję fotograficzną to oferta, która może zainteresować pracowników, którzy cenią sobie pamiątki w postaci pięknych zdjęć. Atrakcyjność takiego vouchera polega na tym, że daje on możliwość skorzystania z usług profesjonalnego fotografa, który zrobi zdjęcia w wybranej lokalizacji. Przełożony, który wręcza tego typu prezent to osoba, która zwraca uwagę na potrzeby pracowników.

Różnorodność kluczem do sukcesu

Różnorodność oferty voucherów podarunkowych jest niezwykle ważna. Dając pracownikom możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie prezentu czy przeżycia konkretnej atrakcji, firma pokazuje, że docenia ich indywidualne potrzeby i zainteresowania. Różnorodność oferty voucherów pozwala na wybór z wielu różnych opcji, co prowadzi do odkrycia czegoś nowego i inspirującego.


Warto podkreślić, że pracownicy mają różne zainteresowania i potrzeby. Dając im możliwość wyboru spośród wielu opcji, jako przełożony dajesz im wolność i poczucie kontroli nad swoim prezentem i przeżyciami. To może pomóc w budowaniu więzi i zaangażowania pracownika w firmę.


Różnorodność voucherów to także szansa na poznanie czegoś nowego. Dając pracownikom możliwość wyboru spośród wielu różnych atrakcji, pomożesz odkryć nowe zainteresowania lub rozwijać już istniejące. To z kolei może wpłynąć pozytywnie na kreatywność i produktywność pracowników.


Zespół EXP-PRO pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty voucherów dla pracowników niezależnie od ich wieku, zainteresowań i możliwości.


bottom of page